O nas

Rys Historyczny

Moja rodzina od 3 pokoleń zajmuje się zduństwem. Dziadek, zapoczątkował w naszej rodzinie miłość do pieców kaflowych i już jako młody chłopak, przed wojną, stawiał piece w Szczecinie . Szczycimy się faktem, iż po wojnie mój dziadek był pierwszym mistrzem zduńskim na pomorzu centralnym . Jego firma zapoczątkowała zduństwo na kaszubach i półwyspie helskim .
W latach 80-tych, Tato mój, za namową Dziadka, zaczął pobierać nauki zawodu zduna, aby po trzech latach otworzyć swój własny zakład .
Ja od najmłodszych lat uczyłem się zawodu u mojego Ojca, który był dla mnie mistrzem i wzorem do naśladowania . Od 1991 roku, zdając egzamin czeladniczy w zawodzie zduna, kontynuuje tradycje rodzinne . Mój syn, choć człowiek jeszcze młody może kiedyś będzie chciał kontynuować tradycję swojego ojca, dziadka i pradziadka i stanie się prawdziwym zdunem z tradycjami.
Od wielu już lat na Kaszubach jesteśmy kojarzeni bardzo ciepło z zawodem zduna. Byliśmy, jesteśmy i będziemy z tego dumni ze jesteśmy ZDUNAMI

Gdzie budowaliśmy

Na Kaszubach, półwyspie helskim i Trójmieście praktycznie co drugi piec zbudowany był przez naszą Rodzinę. Do dziś prężnie działają piece które mój dziadek, ojciec i ja budowaliśmy dla zakładów komunalnych, wojska czy prywatnych zleceniodawców, bo u nas zawsze najważniejsza była i jest jakość i zadowolenie Klienta. Nasze piece grzeją Wasze domy rodzinne jak i też kancelarie prawne , kolegiaty , urzędy czy szkoły.
Rozwój technologii grzewczych zmusił nas do przekwalifikowania się z duchem czasu . Dziś piec kaflowy zmienił swój charakter i stał się piękną i funkcjonalna ozdobą każdego domu, tak jak kominek – tym właśnie kierunkiem podąża nowoczesny zdun, nie zapominając o tradycjach i wartościach zawodu.
Zbudować piec czy zamontować kominek podobno potrafi praktycznie każdy pseudo fachowiec, tylko czy dobrze, dowiaduje się Klient, dopiero wtedy gdy zmuszeni jesteśmy eliminować skutki błędów naszych poprzedników . Zaufajcie naszemu doświadczeniu i zadowoleniu naszych Klientów na Kaszubach, Półwyspie czy w Trójmieście

Co robimy

Nasza praca w głównej mierze składa się na profesjonalnym zaprojektowaniu i wykonaniu pieców i kuchni kaflowych , kominków oraz świadczeniu usług zduńskich. Gwarantujemy Państwu najwyższą jakość swoich usług i konstrukcji, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, solidnych i eleganckich materiałów wraz z naszym wieloletnim doświadczeniem.
Doświadczenia przekazywane przez pokolenia spowodowały iż nie boimy się wyzwań w postaci najróżniejszych zduńskich prac remontowych. Przestawiamy czyścimy czy remontujemy wszelkiego rodzaju piece kaflowe , kuchnie czy kominki. Przyjedziemy i poprawimy również to co ktoś zrobił w sposób nie zgodny z techniką i zawodem zduna.
W naszym portfolio mamy również wykonanie wielkiego pieca chlebowego ( 6m2 ) jak i też wielu mniejszych – my kochamy naszą pracę . Oczywiście wykonujemy również montaż kominków i wkładów kominkowych wraz z ich obudową . Od paru lat na prośbę naszych Klientów wykonujemy również budowy grilli ogrodowych oraz wędzarni.

Piece kaflowe

Nowoczesne piece kaflowe tworzą dziś wyjątkową dekorację dla różnego rodzaju wnętrz. Są funkcjonalne i w stu procentach niezawodne. Dając efektywne ciepło oraz ciekawie aranżując przestrzeń w salonie stają się idealnym wyborem dla osób mających swój własny styl.
Zapomniane już nieco piece kaflowe dziś odzyskują swój blask i popularność. Dzięki nowoczesnym technologiom udało się nam stworzyć konstrukcje równie funkcjonalne co eleganckie. Sprawia to, że coraz więcej osób interesuje się tym rozwiązaniem, które nie tylko gwarantuje efektywne ogrzewanie całego domu, ale również wprowadza do salonu, czy innego pomieszczenia niezwykły charakter.
Nowoczesne piece kaflowe łączą w sobie tradycyjne projekty rzemieślnicze z współczesną technologią i ergonomią. Dokładamy wszelkich starań, aby spośród naszej oferty wybrali Państwo dokładnie takie konstrukcje, które będą w stu procentach odpowiadały postawionym oczekiwaniom i potrzebom…

Piece akumulacyjne

Oszczędne i ekonomiczne piece akumulacyjne to najlepsze rozwiązanie, jeśli szukają Państwo wydajnego sposobu na ogrzanie swojego domu. Wyróżniają się również charakterystycznym designem. Zachęcamy do wyboru naszych produktów.
Piece akumulacyjne to dziś najbardziej oszczędna i komfortowa forma ogrzewania domu. Jest przyjazna dla otoczenia, a co za tym idzie sprawdza się idealnie jako alternatywa dla centralnego ogrzewania wykorzystującego gaz, węgiel, czy olej. Największe atuty naszych pieców to ekonomiczne właściwości pozwalające na osiągnięcie znacznych oszczędności.
Dużą zaletą tego rozwiązania jest również niewielki koszt montażu i eksploatacji, gdyż nie jest konieczne do utrzymania tego systemu posiadanie specjalnej kotłowni, czy miejsca do magazynowania opału.
Wysokiej klasy piece akumulacyjne to najlepszy sposób na uzyskanie komfortu użytkowania systemu grzewczego, przy jednoczesnym zachowaniu efektywnego ogrzewania domu dokładnie w tym miejscu i chwili, kiedy jest ono potrzebne.

Kominki

Dostępne w naszej ofercie kominki nowoczesne to konstrukcje wyróżniające się odważną stylistyką, idealnie dostosowaną do charakteru wnętrza, w którym mają się znaleźć. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów oraz technologii pozwala na stworzenie w salonie przepięknej i praktycznej dekoracji.
Zachęcamy Państwa do skorzystania z usług profesjonalistów, których specjalnością jest budowa kominka. Są to konstrukcje wykonane z solidnych elementów i materiałów, które gwarantują pełen komfort użytkowania. Zapewniamy, że wykonując poszczególne projekty mamy na uwadze wszelkie oczekiwania naszych Klientów, zarówno dotyczące stylu, jak i gabarytów kominka. Dopasowujemy również funkcjonalność do rzeczywistego zapotrzebowania domu, w którym kominek będzie funkcjonować.
Zapewniamy, że budowa kominka zakończy się w ustalonym wcześniej terminie. Dbamy o sumienność i staranność wykonywanych prac. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli w pełni zadowoleni z uzyskanych efektów. Eksploatacja naszych kominków jest prosta i przyjemna.
Każdy komponent kominka wyróżnia się odpowiednią strukturą odporną na ogień i wysokie temperatury. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii utrzymanie czystości i przejrzystości szyb jest o wiele prostsze. Jeśli więc poszukują Państwo specjalistów, dla których budowa kominka nie jest żadną trudnością, a do każdego zlecenia podchodzą z najwyższym zaangażowaniem, zachęcamy do wyboru właśnie naszej firmy. Gwarantujemy pełną satysfakcję.

Kuchnie kaflowe

Kuchnie kaflowe oprócz swojego podstawowego zadania jakim jest gotowanie, pieczecznie czy grzanie, tworzą dziś wyjątkową dekorację dla różnego rodzaju wnętrz. Są funkcjonalne i w stu procentach niezawodne. Udało się nam stworzyć konstrukcje równie funkcjonalne co eleganckie. Sprawia to, że coraz więcej osób interesuje się tym rozwiązaniem. Nowoczesne kuchnie kaflowe łączą w sobie tradycyjne projekty rzemieślnicze z współczesną technologią i ergonomią. Dokładamy wszelkich starań, aby spośród naszej oferty wybrali Państwo dokładnie takie konstrukcje, które będą w stu procentach odpowiadały postawionym oczekiwaniom i potrzebom.


USŁUGI


Budowa nowego

Oferujemy kompleksowe usługi zduńskie:
- prowadzimy doradztwo w projektowaniu
- oferujemy rozebranie starych pieców łącznie z wywiezieniem gruzu
- zlecenie wykonujemy z własnych materiałów (zajmujemy się zakupem, przygotowaniem i dowozem materiałów)
- na życzenie klienta zlecenie możemy wykonać z powierzonych materiałów
- po wykonaniu usługi piece zostają umyte i rozpalone a pomieszczenie posprzątane


Przebudowa

rozbierzemy i wymienimy na nowe serce każdego pieca, kuchni czy kominka, tak aby przez wiele lat zasilało was jeszcze przyjemnym ciepłem i zdrowym powietrzem
- cena usługi: od 800 zł robocizna zależna od wielkości pieca, kuchni czy kominka


Czyszczenie

Wyczyścimy każdy piec, kuchnie czy kominek jeśli tylko tego potrzebujecie bez znaczenia na porę roku
- cena czyszczenia: od 100 zł robocizna


Reomnty

Wyremontujemy wasz piec, kuchnie czy kominek jeśli jest taka potrzeba to wymienimy:
drzwiczki, ruszta, rury, płyty, kafle itp.
- cena będzie uzgodniona po obejrzeniu obiektu który ma być wyremontowany